Posted by : Adsız 14 Temmuz 2013 Pazar

Teknoloji
Zaman ilerliyor ve teknoloji de buna bağlı olarak kendini geliştiriyor. İşte en havalı son teknolojiler


İlk Magic Cube ile başlayalım ;
Benim en çok ilgimi çeken teknoloji bu oldu. Magic Cube, tablet PC, akıllı telefon veya masaüstü PC dahi Bluetooth ile bağlanıyor ve koyduğunuz yerin üzerine lazerle klavyeyi yansıtarak kullanmanızı mümkün kılıyor. Taşınabilir özelliğiyle evde, ofiste, oturduğunuz bir mekanda yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu klavye çok satanlar arasında ve deyim yerindeyse peynir ekmek gibi tükeniyor ! Fiyatı ise 180 Dolar civarlarında geziyor.

Magic Cube
Tanıtım Videosu ;


Delta415 wearcom jeans 

delta415 wearcom jeans
İkinci sırada ise teknolojiyle, modanın iç içe geçtiği bir Jean'den bahsedeceğim. Jean'lerin havası teknolojiyle buluşunca ortaya Delta415 wearcom jeans adlı tasarım çıkmış. Artık telefonları cebimizde taşımanın daha havalı bir hali var ve sürekli elimizi cebimize atma derdinden kurtulduk diyebilirim. Pantolonun sağ cebinde bir su geçirmez pencere yüzeyi çıkıyor. Ayrıca fermuarlı bir bölümü var ve bu saydam pencereyi kapatabiliyorsunuz. Ayrıca sağ cebin altında kulaklık yeri mevcut. Bu sayede müzik kesintisi yaşamıyorsunuz ve eğlence devam ediyor. Fiyatı bir jean'e göre gerçekten pahalı, 160 Dolar. 

Bluetooth Eldiven desem ?
Evet, yanlış duymadınız. Bu teknolojinin kışın işe yarayacağı çok bariz ortada gibi duruyor. Telefonunuz çaldı ve hava soğuk, konuşmak herkese işkence oluyor ve bu da girişimcileri bu teknolojiyi üretmemeye itmiş. Üstelik bu eldivende kulaklık, mikrofon ve kontrol tuşları bulunuyor. Telefondan 12 metre uzağa kadar çalışıyor ayrıca tüm bluetooth'lu telefonla uyumlu. Fiyatı maalesef ki 70 dolar...
Bluetooth eldiven


2 Responses so far.

Leave a Reply

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

En Kültürlüler

İzleyiciler

Alt Kategoriler

Blog Arşiv

Asla Vazgeçmeyenler

- Güç ve güveni hep dışımda aradım. Ama bunlar, insanın içinden gelir ve hep oradadır.
(Sigmund Freud)

- Dünya üzerinde en güçlü silah, ateşlenmiş insan ruhudur.
(Marshall Foch)

- Onların peşinden gidebilecek cesaretiniz ve yeterli özgüveniniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.
(Walt Disney)
Blogger tarafından desteklenmektedir.

- Copyright © Kültür Yaşa -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -