Posted by : Adsız 19 Nisan 2013 Cuma

Para kaybetme hataları
Para tasarrufu yazı serisinde beşinci yazımdayım. Yararlı olması dileğiyle...


Para konusunda ki adımlarınızı dikkatli atın. Önünüze çıkabilecek maddi zorlukları göz önünde bulundurabilecek şekilde harcayın. Aldığınız tasarruf önerilerini değerlendirin böylece maddi açıdan sıkıntı yaşamanız azalacaktır. Para sizin için geri planlarda olabilir fakat geçinmek için aileniz için veya aile kurmak için önemlidir. Örnek vermek gerekirse ; Patronunuzdan zam istemek istemiyorsunuz çünkü para sizin için o kadar da önemli değil. Bu durumda ailenizi düşünmek zorundasınız ve onların geçimi için istediğinizi düşünün. Zammı isteyeni kendi payınızı alın kalan miktar aileniz için veya gelecekteki planlarınız için (en azından güzel bir yaz tatili) size avantaj sağlayacaktır. Unutmayın hayatın karşınıza ne çıkartacağı belli olmaz. Olası sağlık sorunları, çocuğunuz varsa üniversite masrafları gibi örnekler çoğaltılabilir.

Ayrıca araştırmalara göre tasarruflu olmanız sizi yıkıcı olan güçlükler karşısında arındırıcı bir güç sağladığını gösteriyor.

Peki ya öğrenciyseniz ?

Part time iş sizi çok iyi maddi durum kaynağı olacaktır. Çok değil Bahar dönemi başında başlayıp Vizelere kadar bir part time iş size yazı rahat geçirmek için çok çok yetecektir. Part time iş konusunda değişik bir kaç işten bahsedeceğim yazılarımızı takip edin.

One Response so far.

Leave a Reply

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

En Kültürlüler

İzleyiciler

Alt Kategoriler

Blog Arşiv

Asla Vazgeçmeyenler

- Güç ve güveni hep dışımda aradım. Ama bunlar, insanın içinden gelir ve hep oradadır.
(Sigmund Freud)

- Dünya üzerinde en güçlü silah, ateşlenmiş insan ruhudur.
(Marshall Foch)

- Onların peşinden gidebilecek cesaretiniz ve yeterli özgüveniniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.
(Walt Disney)
Blogger tarafından desteklenmektedir.

- Copyright © Kültür Yaşa -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -