Posted by : Adsız 22 Ekim 2012 Pazartesi

Günlük hayatı sıkılmayacak hali getirmeye çalışıyoruz. Peki gündüzleri aktivite buluyoruz geceleri ne yapacağız ? Artık The Mentalist İzleyeceğiz. The Mentalist Nedir ?
Şuan 5. Sezonunda devam eden The Mentalist dizisi, film sitelerinde ve bloglarında çok izlenenler arasında ve bende kısa zaman önce başladım izlemeye ve hoşuma gitti. 4 miylon beğenisi olan bir yapım.

Konusu Ne ?

Konusuna girmeden önce Mentalist nedir sorusunu cevaplayalım.

Mentalist ; Zihinsel zekasıyla hipnoz ve telkin uygulayan, düşünce ve davranışları yönlendirebilen kişidir.Dizinin Konusu ;


İnsanların düşüncesini giyimlerinden ve hareketlerinden anlayabilme yeteneğine sahip olan Patrick Jane (Simon Baker), televizyondaki zihin okuma şovlarına devam ederken, bir gün eve geldiğinde, kendisine Red John lâkabını takan bir seri katil tarafından öldürülen karısı ve kızının cansız bedeniyle kaşılaşır ve o günden sonra bütün hayatı değişir...

Kaliforniya Araştırma Büro'sunda (CBI), Lisbon'ın (Robin Tunney) önderliğinde ve gizemli cinayetleri çözmeye çalışan bir ekibe dahil olur ve kabiliyetini CBI'a verilen davaların sonuca ulaştırılması için kullanır. Fakat artık hayattaki tek amacı, karısı ve kızını öldüren Red John'dan intikamını alabilmektir. Fakat Red John'ın da onun için plânları vardır.

İlk bölümünden sonra sizde bir tebessüm bıracak Patrick Jane ve 'vay be' diyeceksiniz. Ayrıca dizinin zeka yönündeki senaryosu da ilginizi çekecektir. Şimdiden İyi seyirler.

Facebook Adresi ; The Mentalist Facebook


-->

Leave a Reply

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

En Kültürlüler

İzleyiciler

Alt Kategoriler

Blog Arşiv

Asla Vazgeçmeyenler

- Güç ve güveni hep dışımda aradım. Ama bunlar, insanın içinden gelir ve hep oradadır.
(Sigmund Freud)

- Dünya üzerinde en güçlü silah, ateşlenmiş insan ruhudur.
(Marshall Foch)

- Onların peşinden gidebilecek cesaretiniz ve yeterli özgüveniniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.
(Walt Disney)
Blogger tarafından desteklenmektedir.

- Copyright © Kültür Yaşa -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -