Posted by : Adsız 20 Aralık 2014 Cumartesi

Enstrüman çalmak
Bir müzik aleti çalmayı öğrenmenin ve bunu başarmanın insana sağladığı pek çok fayda olduğu bilinmektedir. Müziğin sihirli dünyasında kendi
yeteneğinizi keşfetmenizi, aynı zamanda size geliştirecek maddeleri yazımızda.Bir müzik aletini çalmak zekanızı geliştirir:
Müziğin beyin üzerindeki etkilerini araştıran birçok çalışma mevcuttur:

Özellikle küçük yaşlardan itibaren müzik aleti ile uğraşmak kişinin zeka düzeyinin belirli oranda artırarak, başarı oranının yükseltir. 

Hafızayı geliştirir, zihni canlandırır ve aktif hale getirir.

Disiplinli olmayı öğretir 

Bir müzik aletinin çalmayı öğrenmek tıpkı farklı bir dili öğrenmek gibidir ve zaman gerektirir. Bunu öğrenmek için belirli bir düzen ve disiplin şarttır.

Gerçekten bir aleti çalmak istiyorsanız, bunun üzerinde günün belirli saatlerinde çalışmak, zaman ayırmak ve sürekli belli aralıklarla pratik yapmak zorundasınızdır. Bu da size ve yaşamınıza belirli bir disiplin getirir.

Yaşamınızdaki stresi azaltır.

Günümüzdeki yaşam koşullarında herkes bazen çok bazen az miktarda stres yaşamaktadır. Bu yoğun tempoya bir ara verip dinlenmeyi hepimiz arzu ederiz.Bazen hafif bir müzik dinlemek bile stres atmamıza yardımcıdır. 

Özellikle bir müzik aletini çalmak, kafanızı boşaltmak, bir ara vermek ve rahatlamak için birebirdir.

Başarı için motivasyonunuzu arttırır.

Bir aleti çalmaya yeni başladığınızda ilk başlarda zorlanabilirsiniz ve hevesiniz kaçabilir. Ancak eğitiminizi ilerlettikçe bunu başarmanın verdiği ödül paha biçilmezdir. İlk öğrendiğiniz parçalar basit olsa da gittikçe bunu
geliştirebilir ve en son aşamaya kadar ilerleyebilirsiniz. Böylelikle en üst aşamaya varmak için aşama aşama ilerleyerek başarı için gerekli sabır ve motivasyonu kişiye kazandırır.

Yaşamınıza renk ve eğlence katar.

Başlangıçta zorlukları olsa da müzik aleti çalmak sizin hayatınızı değiştirir, basit ezgilerle başlayan müzik yolculuğu zamanla farklı müzik türlerinden örneklerle oldukça eğlenceli hale gelir, ufkunuzu ve hayata bakışınızı değiştirir.

Hayatınıza bambaşka bir renk ve eğlence katar.

Ayrıca, enstrüman çalmaya başlamadan önce nota bilgisinin temelini edinin. Ölmeden Önce listesindeki maddelerden bir tanesi de Temel Nota Bilgisi Öğrenmek.

Leave a Reply

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

En Kültürlüler

İzleyiciler

Alt Kategoriler

Asla Vazgeçmeyenler

- Güç ve güveni hep dışımda aradım. Ama bunlar, insanın içinden gelir ve hep oradadır.
(Sigmund Freud)

- Dünya üzerinde en güçlü silah, ateşlenmiş insan ruhudur.
(Marshall Foch)

- Onların peşinden gidebilecek cesaretiniz ve yeterli özgüveniniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.
(Walt Disney)
Blogger tarafından desteklenmektedir.

- Copyright © Kültür Yaşa -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -